Projekt NOPLANETB

Regranting dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego (edycja jesień 2024)

Rozpoczynamy nabór wniosków w ramach edycji jesiennej 2024 regrantingu dla organizacji społeczeństwa obywatelskiego!

Zapis sesji informacyjnej o regrantingu NOPLANETB

Dokumenty z sesji do pobrania:

Regulamin i szablony plików

Poniżej znajdziecie Państwo dokumenty niezbędne do wnioskowania o grant.

Wnioski o granty

Zgodnie z regulaminem zakończyliśmy przyjmowanie wniosków o granty dla edycji jesień 2024.
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem noplanetb@fairtrade.org.pl.

Informacje o projekcie

NOPLANETB to projekt finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu DEAR, którego częścią jest Fundacja Fairtrade Polska. W projekcie biorą udział także organizacje z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Węgier i Estonii, tworząc silne i zróżnicowane konsorcjum.

Celem NOPLANETB jest wsparcie 210 wybranych małych organizacji społeczeństwa obywatelskiego w ośmiu krajach UE. Projekt ma na celu promowanie lokalnych działań, które łagodzą skutki kryzysu klimatycznego oraz ekologicznego, z szczególnym uwzględnieniem wpływu na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę. Poprzez budowanie współpracy z lokalnymi władzami, projekt wspiera implementację rozwiązań potwierdzonych naukowo oraz praktyk z zakresu sprawiedliwej transformacji.

NOPLANETB ma na celu również dotarcie do obywateli, szczególnie tych mniej zaangażowanych w wyzwania globalne, aby przekonać ich do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska. Małe organizacje społeczeństwa obywatelskiego odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu efektywnych modeli współpracy, które mogą przynieść korzyści wszystkim stronom oraz inspirować do przyjęcia bardziej zrównoważonych praktyk.

W ramach projektu realizowane będą trzy kluczowe komponenty:

  1. Wsparcie finansowe – które przyznawane będzie w otwartych naborach ogłaszanych przez partnerów.
  2. Szkolenia – rozwijanie umiejętności i wiedzy organizacji społeczeństwa obywatelskiego, co pozwoli na skuteczne realizowanie przyszłych projektów.
  3. Tworzenie sieci kontaktów i rozpowszechniana wyników – strategia komunikacyjna, która angażować będzie kluczowe grupy interesariuszy, tak aby wyniki projektu dotarły do jak najszerszej grupy odbiorców.

Projekt, który rozpoczął się w styczniu 2024 roku i potrwa 48 miesięcy, ma budżet wynoszący 6 661 302 euro, z czego 334 696 euro przeznaczono na działania w Polsce. NOPLANETB jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu DEAR, mającego na celu promowanie edukacji rozwojowej i podnoszenia świadomości społecznej. Zadaniem projektu jest również zwiększyć akceptację społeczną i wsparcie dla programu Zielony Ład, GAP (EU Gender Action Plan) III i celów zrównoważonego rozwoju (w szczególności 5, 11, 12 i 13).

Zapraszamy do śledzenia naszych działań oraz dołączenia do społeczności zaangażowanych w walkę z kryzysem ekologicznym. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla naszej planety!

PARTNERZY:

Opis o projektu na stronie DEAR: NOPLANETB

Dokumenty (w języku angielskim) poszerzające kontekst projektu: