Fairtrade – Twój partner we wdrażaniu nowych przepisów UE
Wszystko, co musisz wiedzieć o unijnych dyrektywach i roli certyfikacji Fairtrade we wdrażaniu regulacji na jednym webinarze. Zapraszamy na webinarium z udziałem ekspertów Fairtrade International, na którym podsumujemy nadchodzące zmiany w prawie UE oraz zaprezentujemy stan przygotowań systemu Fairtrade i certyfikowanych spółdzielni do regulacji.
Dołącz do naszego webinarium, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Fairtrade wspiera firmy z sektora spożywczego i tekstylnego w dostosowaniu się do nowych przepisów UE dotyczących wylesiania, sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju, należytej staranności, pracy przymusowej i zielonych oświadczeń.
Szczegóły i zapisy
Data: Wtorek 24 września 2024
Czas: 10 – 11:30 CET
Organizator: Fairtrade International
Język: English
Agenda
- Treść nowych przepisów UE dotyczących zrównoważonego rozwoju w skrócie
- Rola certyfikacji – aktualna sytuacja
- Jakie konkretne wsparcie może zapewnić Fairtrade w ramach każdej dyrektywy
- Sesja Q&A
Prelegenci
- Julieta Tourne, Head of Communications and Brand
- Juan Pablo Solis, Senior Advisor Climate and Environment
- Sophie Aujean, Director Global Advocacy
- Tytti Nahi, Director Business and Human Rights
Zarejestruj się i weź udział w webinarium >
Dyrektywy unijne mające wpływ na regiony świata i produkcję surowców, które są objęte systemem certyfikacji Fairtrade.
- CSRD (obowiązująca od stycznia 2024 r.): Dyrektywa w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego rozwoju wymaga szczegółowej sprawozdawczości na tematy środowiskowe, społeczne i związane z ładem korporacyjnym istotne dla spółki.
- EUDR (grudzień 2024 r.): Rozporządzenie w sprawie wylesiania oczekuje należytej staranności w zakresie wylesiania od podmiotów handlujących określonymi produktami, w tym kawą, kakao, soją i drewnem.
- CSDD (lato 2027 r.): Dyrektywa w sprawie należytej staranności w zakresie zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw wymaga od dużych przedsiębiorstw wdrożenia należytej staranności opartej na ryzyku – i oczekuje tego samego od ich dostawców.
- FLR (lato 2027 r.): Rozporządzenie w sprawie pracy przymusowej (Forced Labour Regulation) oczekuje należytej staranności w zakresie pracy przymusowej, aby utrzymać produkty wytwarzane przy użyciu pracy przymusowej poza rynkiem UE.
- Dyrektywa w sprawie oświadczeń ekologicznych (ma zostać przyjęta do IV kwartału 2024 r.): szczegółowe przepisy dotyczące uzasadniania, przekazywania i weryfikacji oświadczeń środowiskowych.
Zdjęcie wyróżniające: fot. Fairtrade NAPP
Data publikacji: 16 września 2024