Bądźmy razem w Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu (9 maja)
W Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu pamiętajmy o producentach kawy, herbaty, bananów, kakao, bawełny i wielu innych produktów, po które sięgamy każdego dnia.
Cisi bohaterowie
W ostatnich miesiącach nasze życie bardzo się zmieniło. Pandemia COVID19 sprawiła, że inaczej pracujemy, uczymy się, odpoczywamy, a nawet robimy zakupy. W naszej codzienności wciąż jednak obecne są owoce pracy milionów mieszkańców krajów globalnego Południa: filiżanka kawy lub herbaty, banany na przekąskę czy czekoladowe słodycze, nie mówiąc już o bawełnie, z której uszyto większość naszych ubrań. Koronawirus dotarł już również do ich krajów. Producenci dostosowują się do nowych warunków, aby utrzymać ciągłość dostaw i zapewnić utrzymanie rodzinom. W drugą sobotę maja tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu. To doskonała okazja, aby okazać im wdzięczność.
#FairtradeTogether – bądźmy razem
Celem akcji #FairtradeTogether w mediach społecznościowych jest okazanie solidarności z mieszkańcami globalnego Południa i podziękowanie im za pracę, dzięki której nasze życie jest bogatsze. Co trzeba zrobić? To proste:
- Zrób sobie zdjęcie ze swoim ulubionym produktem i opublikuj je na Facebooku lub Instagramie.
- Napisz, za co dziękujesz rolnikom, np. za kawę, która ma moc unoszenia nawet najcięższych powiek czy kakao osładzające Twój dzień 😉
- Koniecznie dodaj hashtagi #FairtradeTogether (akcja ma zasięg międzynarodowy) i oznacz @fairtradepolska (żebyśmy nie przegapili Twoich podziękowań)
- Zachęć do akcji swoich znajomych!
Dziękujemy za przyłączenie się do akcji i wspieranie Fairtrade – ruchu, który zmienia świat!
Opracowano w ramach międzynarodowych projektów „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption Patterns that Nurture the Sustainable Development Goals” (finansowanego ze środków Unii Europejskiej) oraz “V4 Cooperation for moving forward fair trade as socially innovative economic model” (finansowanego z funduszu wyszehradzkiego). Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska.