Open Eyes Economy Summit po raz trzeci w Krakowie
Już 20–21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów będą wymieniać się myślami i doświadczeniami. A wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki. Na Kongresie nie zabraknie również Strefy Fairtrade.
Kongres Open Eyes Economy Summit to okazja do podsumowania całego roku pracy oraz podzielenia się spostrzeżeniami na temat nowej ekonomii. Głównym założeniem jest organizowanie pracy w taki sposób, by osiąganiu zysków towarzyszyło budowanie zaufania do pracowników i klientów, wspieranie kultury, innowacyjności i ekologii. Najważniejszym elementem tego podejścia do gospodarki są wartości społeczne. Pomysłodawcami wydarzenia są Jerzy Hausner i Mateusz Zmyślony.
Kraków stolicą wartości
„Cieszę się, że kongres Open Eyes Economy Summit, promujący myślenie ekonomiczne oparte na wartościach społecznych, wszedł na stałe do kalendarium krakowskich wydarzeń. Jego międzynarodowy wymiar, a w szczególności udział ekspertów z całego świata, powodują, że Kraków staje się bardzo ważnym miejscem na mapie spotkań, co umacnia pozytywny wizerunek miasta. Dlatego bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że Kraków – jedna z najbardziej atrakcyjnych gospodarczo metropolii Europy oraz ośrodek stwarzający mieszkańcom możliwości rozwoju – to idealna lokalizacja dla tego wydarzenia” – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.
„Kongres Open Eyes Economy Summit to znakomita okazja, aby idea społecznej odpowiedzialności biznesu była rozpowszechniana i wdrażana. Podczas dwudniowej debaty ekonomiści, samorządowcy oraz przedstawiciele największych międzynarodowych firm podejmują próbę analizy bieżących trendów i kreują nowe idee kształtujące obraz nowoczesnego świata, w którym rozwój biznesu służy rozwojowi całego społeczeństwa. Cieszę się, że Małopolska po raz kolejny jest partnerem tego wydarzenia. Jestem przekonany, że będzie ono obfitować w nowe pomysły i rozwiązania wzbogacające idee nowoczesnego społeczeństwa” – stwierdza Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.
Znamienici goście, inspirujące spotkania
OEES składa się z pięciu bloków tematycznych: FIRMA-IDEA, MARKA – KULTURA, MIASTO-IDEA, CZŁOWIEK – PRACA, ŁAD MIĘDZYNARODOWY. Formuła kongresu odzwierciedla jego filozofię – jest otwarta, żywa, dynamiczna. W trakcie wydarzenia trwają potyczki intelektualne, sesje inspiracyjne, pogłębiające oraz sesje specjalne battle points. Można także odwiedzić meeting points – kameralne miejsca, w których uczestnicy kongresu mogą zadać pytania wybranemu prelegentowi. Jednym z takich miejsc będzie Strefa Fairtrade, w której będzie można napić się kawy, dowiedzieć się więcej na temat Sprawiedliwego Handlu i porozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Wśród uczestników Kongresu nie zabraknie znanych nazwisk i wybitnych osobistości. Będą to m.in.: prof. dr hab. Jerzy Bralczyk, prof. Zhu Wenyi, Janina Ochojska, David Černý, Ian Brzezinski, Luca Jahier.
„Open Eyes Economy Summit powstał po to, aby poddać rewizji ugruntowane przekonania ekonomiczne i praktyki gospodarcze. Od lat idea ekonomii otwartych oczu jest mi bliska. Nadszedł czas, aby nie tylko o niej rozmawiać, ale również wcielać ją w życie. Podczas całorocznego procesu, który obejmuje liczne konferencje, sesje, seminaria i kończy się kongresem, szukamy odpowiedzi na trudne pytania, podsuwamy rozwiązania i inspirujemy” – mówi prof. dr hab. Jerzy Hausner, przewodniczący Rady Programowej OEES.
Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny i współtwórca OEES, dodaje: „We współczesnym świecie, Europie i Polsce brakuje miejsca i czasu na złapanie dystansu do męczącej i często przyjmowanej bezrefleksyjnie rzeczywistości. Braki te nadrabiamy podczas Open Eyes Economy Summit. To okazja do dyskusji na temat etyki hodowli przemysłowej zwierząt, sensu wycinki drzew, a także szansa na bezpośrednią rozmowę z autorytetami, profesorami, aktywistami i politykami z całego świata”.
Artyści zmieniają świat
Oprócz samego szczytu zorganizowano również Open Eyes Festival, skupiający się na projektach artystycznych. W tym roku intelektualne debaty urozmaicą: wystawy Franciszka Bunscha – Przestrzeń dla Sztuki, spektakl Art Color Ballet Bursztynowe drzewo, koncert Mów spokojniej – Zagajewski & Pawlik, a także happening i wystawa krakowskiej artystki Cecylii Malik „Artysta zmienia świat” oraz wystawa fotografii Ryszarda Horowitza.
Bilety i akredytacje
Rejestracja na Open Eyes Ecomony Summit jest już otwarta. Bilety można nabyć przez stronę www.oees.pl
Akredytacje dziennikarskie dostępne pod adresem: media@oees.pl
Miastem Gospodarzem trzeciej edycji OEES jest Miasto Kraków, a Partnerem Głównym Województwo Małopolskie. Głównym patronem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Gazeta Prawna”.
Dofinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach międzynarodowego projektu „Trade Fair, Live Fair: Raising Awareness and Mobilizing the European Public to Advance Consumption patterns that Nurture the Sustainable Development Goals”. Za treść odpowiada Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, a wyrażone poglądy niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Unii Europejskiej. |